Християнски Блог
"Добре дошли скъпи братя и сестри!"
Добре дошли отново в Божията Благодат!
Приведстваме Ви! Поздравяваме Ви!
Очакват Ви прекрасни дни, дни на чудеса!

Join the forum, it's quick and easy

Християнски Блог
"Добре дошли скъпи братя и сестри!"
Добре дошли отново в Божията Благодат!
Приведстваме Ви! Поздравяваме Ви!
Очакват Ви прекрасни дни, дни на чудеса!
Християнски Блог
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Красимир Вишев
Красимир Вишев
Модератор
Модератор
Брой мнения : 65
Join date : 16.07.2015
Age : 38
Местожителство : България, град Елин Пелин
http://kvishev.blogspot.com/

"Говори Божият език на вяра!" Empty Псало 143

Сря Сеп 02, 2015 5:07 pm
1. Псалм на Давид: Ти чу молитвата ми ГОСПОДИ, даде ухо на молбите ми! Отговори ми според верността Си и според правдата Си.
2. Не влезна в съд със слугата Си, защото не може да се оправдае пред Теб нито един жив човек.
3. Врагът преследваше душата ми, стъпка до земята живота ми, направи ме да живея в тъмни места, като мъртвите от древността.
4. Затова духът ми отпадна вътре в мен, сърцето ми бе ужасено вътре в мен.
5. Спомних си дните на древността, размишлявах за всичките Твои дела, размислях за творението на ръцете Ти.
6. Простирах ръцете си към Теб, душата ми жадуваше за Теб като изнурена земя. (Села.)
7. Ти ме послуша бързо ГОСПОДИ, защото духът ми бе отпаднал! Ти не скри лицето Си от мен, за да не стана като онези, които слизат в рова.
8. Даде ми да чуя рано милостта Ти, защото на Теб се уповавах; показа ми пътя по който трябва да ходя, защото към Теб издигах душата си.
9. Ти ме избави ГОСПОДИ от враговете ми – към Теб прибягвах.
10. Ти ме научи Господи да изпълнявам волята Ти, защото Ти си моят Бог. Твоят благ Дух ме води по равна земя!
11. ГОСПОД ме съживи заради Името Си! Според правдата Си изведе душата ми от бедствие!
12. И според милостта Си отсече враговете ми и погуби всички, които враждуваха против душата ми, защото аз съм Твой слуга.
Красимир Вишев
Красимир Вишев
Модератор
Модератор
Брой мнения : 65
Join date : 16.07.2015
Age : 38
Местожителство : България, град Елин Пелин
http://kvishev.blogspot.com/

"Говори Божият език на вяра!" Empty "Говори Божият език на вяра!"

Сря Сеп 02, 2015 4:57 pm

Здравейте!
Ето едно кратко встъпително слово към темата:
В еврейският език не съществува бъдеще време, но преводачите на "Старият Завет" са се много постарали да го внедрят и по този начин са загубили до голяма степен езикът на вярата. Минало и настояще са времената в еврейският език. Каня всички които разбират за какво става на въпрос да се включат а за любопитните но не разбиращите препоръчвам да изгледат проповедта към темата. Всеки който се чувства вдъхновен, нека се чувства и свободен/на да участва :-)
Благодаря на всички!


Последната промяна е направена от Красимир Вишев на Пет Сеп 04, 2015 3:05 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите