Християнски Блог
"Добре дошли скъпи братя и сестри!"
Добре дошли отново в Божията Благодат!
Приведстваме Ви! Поздравяваме Ви!
Очакват Ви прекрасни дни, дни на чудеса!

Join the forum, it's quick and easy

Християнски Блог
"Добре дошли скъпи братя и сестри!"
Добре дошли отново в Божията Благодат!
Приведстваме Ви! Поздравяваме Ви!
Очакват Ви прекрасни дни, дни на чудеса!
Християнски Блог
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Красимир Вишев
Красимир Вишев
Модератор
Модератор
Брой мнения : 65
Join date : 16.07.2015
Age : 38
Местожителство : България, град Елин Пелин
http://kvishev.blogspot.com/

Кетрин Кулман - Няма нищо невъзможно с Бог - Глава 2 1/2 Empty Кетрин Кулман - Няма нищо невъзможно с Бог - Глава 2 1/2

Вто Апр 19, 2016 1:22 pm

ГЛАВА 2


НИКАКВИ ЛИПСИ В СКЛАДА НА БОГ


Капитан Джон Левриер

Добре си спомням първия път, когато се срещнах с капитан Левриер. Той беше полицай от главата до петите и баптистки дякон от главата до петите, но беше изчерпал всичките си сили. Напълно отчаян, той беше прелетял от Хюстън до Лос Анджелис. Той умираше. Но нека сам да разкаже своята история.

Полицай съм от двадесет и една годишна възраст. През 1936 година започнах работа в хюстънската полиция и стигнах до чин капитан. През всичките тези години никога не съм боледувал. Но през декември 1968, когато отидох на преглед, нещата се промениха.
Познавах доктор Бил Робинс от времето, когато беше лекар-стажант, а аз ченге-новобранец. Той караше патрулната ми кола, когато започнах да работя в полицията. Докато бях на обичайния (както си мислех) преглед в кабинета му в болницата Сейнт Джоузеф, д-р Робинс свали гумените си ръкавици и седна на края на масата. Той поклати глава: „Не ми харесваш, Джон -каза той. - Искам да отидеш при специалист. ”
Стрелнах го с поглед, докато си обличах ризата и си закопчавах колана: „Специалист? За какво? Кръстът ме боли понякога, но какво е кръстът за едно ченге... ” Той не ме слушаше: „Веднага ще те изпратя горе при доктор Макдоналд да те види, той е уролог. ”
Знаех, че е по-добре да не споря. Два часа по-късно, след един по-обстоен преглед аз слушах друг лекар, д-р Нютон Макдоналд. Той говореше направо: „Капитане, кога можеш да постъпиш в болница? ”
„Болница? ” - усетих страх в гласа си.
„Не ми харесва - каза той предпазливо. - Простатната ти жлеза трябва да е колкото лешник, а тя е колкото лимон. Единственият начин, по който мога да разбера какво не е наред, е да ти направя биопсия. Не можем да чакаме. Трябва да влезеш в болница не по-късно от утре сутринта. ”
Прибрах се направо вкъщи. След вечеря Сара Ан сложи децата да спят. Джон беше само на 5 години, Андрю на 7, Елизабет на 9. След това аз съобщих новината.
Тя ме изслуша мълчаливо. Ние бяхме щастливи заедно. „Не го отлагай, Джон - каза тя спокойно, - има твърде много неща, за които си струва да живееш. ”
Аз я погледнах. Тя беше толкова млада и толкова хубава. Помислих си за нашите три красиви деца. Тя беше права. Наистина имах много неща, за които трябваше да живея. Същата нощ позвъних на дъщеря ми Лорейн, която е женена за един баптистки служител в Спрингфилд, Мисури. Тя ми обеща, че църквата ще се моли за мен.
Три дни по-късно, след интензивни прегледи, аз седях на леглото си в болницата и вечерях. Вратата на стаята се отвори. Беше доктор Макдоналд и един лекар от екипа на болницата. Те затвориха вратата, взеха си столове и седнаха до мен. Знаех, че докторите са заети хора и нямат толкова време да говорят с пациентите. Почувствах как гърлото ми започва да пулсира.
Доктор Макдоналд не ме остави да гадая дълго. „Капитане, страхувам се, че имаме някои обезпокоителни новини. ” - Той спря за малко. Трудно му беше да изговори думите. Аз чаках, като се опитвах да го гледам в устата: „Вие имате рак. ”
Видях устните му да се движат и да изговарят думата, но ушите ми отказаха да чуят звука. Рак и това е. Днес съм силен като вол, ветеран от полицията, а на следващия ден имам рак.
Стори ми се, че измина цяла вечност, докато успея да отговоря: „Какво ще правим? Предполагам, че трябва да го отстраните. ”
„Не е толкова лесно - каза доктор Магдоналд, като се прокашля - Той е злокачествен и в твърде напреднал стадий, за да можем да се справим с него тук. Ще те изпратим при лекарите от института по тумори „Андерсън”. Те са известни в целия свят със своите изследвания относно лечението на рака. Ако изобщо някой може да ти помогне, това са те. Но прогнозата не е добра, капитане, и ще ви излъжем, ако ви дадем някаква надежда за бъдещето. ”
Двамата доктори бяха състрадателни. Те бяха развълнувани, но знаеха, че съм полицейски офицер и ще искам да зная фактите. Казаха ми го направо и все пак нежно, доколкото беше възможно. След това си заминаха.
Погледнах студената храна в таблата и всичко ми изглеждаше отвратително - кафето, полуизядената пържола, ябълковото пюре. Блъснах ги встрани и се обърнах. Рак. Никаква надежда.
Отидох до прозореца и погледнах към Хюстън. Познавах този град по-добре от пръстите на ръцете си. Той също имаше рак - пълен е с престъпления и болести като всеки голям град. Тридесет години бях работил в него, като се опитвах да спра разпространението на рака, но това беше една безкрайно трудна задача. Слънцето залязваше и загасващите му лъчи се отразяваха в камбанариите на църквите, които се издигаха над комините. Никога не бях забелязвал, че Хюстън беше пълен с църкви.
Аз бях член на една от тях. Първа баптистка църква. Всъщност бях активен дякон в църквата, въпреки че моята лична вяра не беше голяма. Някои от приятелите ми в службата обичаха да се шегувате с мен и да казват, че аз съм толкова баптист, колкото и Хари Трумън казваше, че е - същия този Хари Трумън, който пиеше бърбън, играеше покер и псуваше. Макар че бях чувал моят пастир да проповядва няколко здрави проповеди за спасението, аз нямах победа в моя личен живот. Бях дякон по-скоро заради поста,който заемах в обществото, отколкото заради моята духовност. И сега бях изправен лице в лице със смъртта и се опитвах да се хвана за нещо, за да мога да стоя. Но аз бях натопил краката си във водата и там нямаше никакво дъно. Чувствах се, сякаш потъвам.
Погледнах от деветия етаж надолу. Лесно ще е да скоча през прозореца. Виждал съм хора да умират от рак, техните тела бяха проядени от болестта. Колко по-лесно би било, ако свърша с това сега. Но това, което ми каза Сара, ме възпря: „Има твърде много неща, за които си струва да живеем... ”
Върнах се на леглото и седнах на ръба му, като гледах сиво-черния сумрак, който ми се стори, че се доближава до мен. Как щях да кажа на нея и на децата, че ще умра?
На следващия ден дойдоха докторите от института „Андерсън”. Те ми направиха още тестове. Доктор Делклоуз, лекарят, на когото бях поверен, беше наистина откровен с мен. „Всичко, което мога да ви кажа, е, че трябва да се приготвите да видите страшно много лекари!” - каза той.
„Колко време ми остава? ” - попитах аз.
„Не мога да ви дам никаква надежда - каза ми той направо. - Може би година, може би година и половина. Ракът е в напреднала фаза в цялата долна част на корема. Единственият метод за лечение е с големи дози радиация (облъчване), което означава, че ще се наложи да убием и много здрави тъкани в същото време. Но ако наистина ще удължаваме живота ви, трябва да започнем веднага. ”
Съгласих се и същия ден те започнаха лечението с кобалт.
Аз вярвах в молитвата. В Първа баптистка църква ние се молехме за болните всяка сряда вечер. Но започвахме всяка една молитва за изцерение с думите: „Ако е Твоята воля, изцери... ” Така бях учен. Не знаех нищо за молитвата с авторитет - авторитетът, който Исус и апостолите имаха. Естествено, вярвах, че Бог може да изцерява хората, но аз просто приемах, че Той не го прави днес.
И така, когато отидох да се приготвя за облъчването, тялото ми беше обръснато и маркирано със син молив също като месо приготвено за касапския сатър. Единствената молитва, която знаех да кажа, бе: „Господи, нека тази машина направи това, за което е създадена. ”
Е, това не беше лоша молитва, защото машината беше създадена, за да убива ракови клетки. Разбира се, лекарите се опитваха да не облъчват останалите ми органи, затова бях маркиран с точност до милиметър. Ракът беше в простатната жлеза и трябваше да бъде облъчен от всички ъгли. Ето защо огромната кобалтова машина обикаляше около масата и облъчването пронизваше тялото ми от всички страни.
Ежедневните процедури продължиха 6 седмици. Изписаха ме от болницата и ми позволиха да се върна на работа, но трябваше всяка сутрин да ходя да ме облъчват.
Минаха четири месеца, откакто ми бяха поставили диагноза. Наближаваше Великден и Сара подхвърли, че, изглежда, този празник ще бъде по щастлив, отколкото Коледа. Може би кобалтът си беше свършил работата. А може дори и лекарите да са допуснали грешка. И тогава, 120 дена след първата диагноза, болката ме удари.
Беше петък по обяд. Бях обещал на Сара да се срещнем в малкия ресторант, където често ходехме на обяд. Тя току що бе пристигнала. Ухилих се, свалих си полицейската фуражка и отидох при нея. Докато сядах се почувствах така, като че ли са ме промушили с нажежен кинжал. Болката прониза дясното ми бедро в остри спазми. Не бях в състояние да говоря и само погледнах Сара в няма агония. Тя сграбчи ръката ми.
„Джон - промълви тя, - какво има? ”
Болката изчезна бавно, но тя така ме изтощи, че аз едва можех да говоря. Опитах се да й кажа. Тогава, както приливът залива солена повърхност, болката се върна. Тя беше като огън в костите ми. По лицето ми изби пот и аз дръпнах яката си, за да разхлабя вратовръзката. Сервитьорката, която бе дошла да вземе поръчката ни, почувства, че нещо не е наред. „Капитан Левриер - каза тя със загриженост, - добре ли сте? ”
„Ще се оправя - успях да кажа най-накрая аз. - Току-що имах остра болка. ”
Решихме да не ядем. Вместо това отидохме направо в болницата и доктор Делклоуз поиска веднага да ме види на рентгена. Докато ме подготвяха, аз сложих ръка на дясното си бедро и успях да почувствам вдлъбнатината. Беше колкото сребърен долар и се усещаше като дупка под кожата. Рентгеновите лъчи показаха какво беше това: ракът беше направил дупка в бедрото ми. Само кожата закриваше празнината.
„Съжалявам, капитане - каза докторът състрадателно, - ракът се разпространява, както се очакваше. ”
След това с умерен глас той заключи: „Ще започнем отново с кобалта и ще опитаме всичко, за да направим дните ти толкова безболезнени, колкото е възможно. ”
Ежедневните пътувания до болницата отново започнаха. Сара се опитваше да бъде спокойна. Тя беше работила в полицията, преди да се оженим, и много пъти беше излагала живота си на впасност. Но този път беше различен. По онова време аз не знаех, че лекарите й бяха казали, че вероятно няма да живея повече от шест месеца.
Аз продължих да работя, въпреки че ставах все по-слаб и по-слаб. Трудно беше да се определи дали това е заради рака или заради кобалта. Един следобед Сара ме взе от работа и каза: „Джон, мислех си, че не съм работила от дълго време. Какво ще кажеш, ако се върна на работа? ”
„Ти си имаш работа - опитах се да се пошегувам, - трябва да се грижиш за трите ни деца. Аз ще изкарвам хляба. Все още мога да изкарвам прехраната. ”
„Все същото твърдо ченге, нали? - каза тя. - Добре, аз също съм твърда. Ще започна да работя в колежа. ”
Започнах да разбирам какво правеше тя - слагаше нещата в ред. Време беше и аз да направя същото. Но преди да успея, нещата взеха нов обрат. Операция.
„Това е единственият начин да оживеете - каза хирургът. -Този вид рак е хормонално зависим. Налага се да променим хормоналната насоченост във вашето тяло чрез операция. Ако не направим това, вие наистина ще умрете много скоро. ”
Съгласих се да ми направят операция, но след 120 дена ракът отново се появи - този път в гръбначния ми стълб.
За първи път го забелязах един неделен ден през юни. Сара беше завела децата на пикник, организиран от ваканционното библейско училище, и аз си бях вкъщи, като се опитвах да засадя едно малко саксийно растение в градината. По това време бях толкова слаб, че едва можех да се навеждам, и си мислех, че упражнението ще помогне. Бях изкопал малка дупка в земята и когато се наведох да извадя растението от саксията, болка като от милиони волтове напрежение ме прониза в гърба. Аз паднах по лице в пръстта.
Никога не съм си представял, че може да съществува такава болка. Нямаше никой наоколо, който да ми помогне, и аз се довлякох - отчасти на ръце, отчасти на колене и отчасти по корем - до стълбите на къщата и после вътре в нея. Тогава, за пръв път дадох воля на чувствата си. Лежах на пода на тази празна къща, като плачех и стенех, без да мога да се спра. Досега се бях държал заради Сара и децата, но този следобед в празната къща аз плачех и стенех, докато болката най-накрая ме напусна
Последваха други серии лечение с кобалт и докторите все по-малко ми даваха надежда. Бях получил смъртна присъда.
Ракът ме раздираше отвътре, но аз не бях единственият болен от рак в моето семейство. Съпрузите на двете ми сестри, които също живееха в Хюстън, бяха умрели от рак. И двамата бяха в началото на своите петдесет години - толкова, колкото бях и аз. Изглежда, че аз бях следващият. Беше време да оправя нещата около мен.
Винаги съм искал да имам една голяма стара кола. Изръсих се и купих един тригодишен „Кадилак”. Към края на лятото цялото семейство се качихме в колата и отпътувахме, за да прекараме заедно нашата последна, както си мислех, ваканция. Исках да бъде хубаво заради децата. Преди години бях пътувал по северозападното крайбрежие на Тихия Океан и исках Сара и децата да видят тази част от света, която значеше толкова много за мен: Колумбия Ривър Драив, Маунт Худ, крайбрежната ивица на Орегон, езерото Луиз, Йелоустоун и Роки Маунтинс. Децата не знаеха, но двамата със Сара вярвахме, че това ще бъде последното ни лято като семейство.
Върнах се в Хюстьн и се опитах да свържа скъсаните нишки. Но когато животът се обърка до краен предел, не е възможно да се справиш с тях. Всичко, което можеш да направиш, е да ги оставиш разбъркани и да чакаш края.
Една съботна сутрин в началото на есента аз влязох в кабинета си и си пуснах телевизора. Нашият пастир - на Първа баптистка църква - Джон Бизангоу имаше предаване, наречено „По-висока земя”. Джон се беше върнал от Оклахома, където църквата му беше призната за най-евангелизационната църква. Това, което се беше случило в Оклахома започваше да се случва и в Хюстън, когато този динамичен млад пастир започна да оправя тази огромна църква. Бях развълнуван от неговото служение.
Твърде слаб, за да имам сили да стана, аз стоях отпуснат на стола, когато предаването свърши и започна друго. „Аз вярвам в чудеса” - каза един женски глас. Погледнах. Не бях впечатлен - много малко баптисти са впечатлени от жена проповедник. Но докато гледах предаването и тази жена Кетрин Кулман, която говореше за невероятни изцерения, нещо вътре в мен се раздвижи. Може ли това да е истина? - чудех се аз.
Предаването свърши и имената на хората, които го бяха направили, започнаха да се появяват на екрана. Изведнъж видях едно познато име - Дик Рос, продуцент.
Познавах Дик от 1952 година, когато той беше в Хюстън с Били Греъм и правеха „Ойлтаун, САЩ”. Всъщност аз играех малка роля в този филм и в последствие станах добър приятел на Били Греъм и неговия екип, и винаги отговарях за сигурността им, когато идваха в Хюстън. И ето сега името на Дик Рос беше свързано с тази проповедничка, която говореше за чудотворни изцерения.
През годините поддържах връзка с Дик. Винаги когато ходех в Калифорния в командировка, му се обаждах. Ходил съм в дома му, дори съм бил в неговите часове в Библейското училище в презвитерианската църква. Взех телефона и му се обадих.
„Дик, току-що гледах предаването на Кетрин Кулман. Истински ли са тези изцерения?”
„Да, Джон, истински са - отговори Дик. - Но трябва да да дойдеш на някои от нашите събрания в Шраин Аудиториум, за да се увериш сам. Защо питаш?”
Поколебах се и след това казах: „Дик, аз имам рак. Той се появява на всеки три месеца в тялото ми и се страхувам, че следващия път ще ме убие. Знам, че звуча като удавник, хванал се за сламка, но точно това прави един умиращ човек.”
„Ще се свържа с Кетрин Кулман да ти се обади лично” - каза Дик.
„О, не - възразих. - Зная, че е твърде много заета, за да се занимава с един полицай от Хюстън. Само ми кажи откъде мога да си взема нейните книги.”
„Аз ще ти изпратя книгите - каза Дик. - Но и ще я помоля да ти се обади, да ми направи тази лична услуга. ”
След по-малко от седмица тя ми се обади вкъщи. „Чувствам се, като че ли вече Ви познавам - каза тя. Гласът й звучеше също както по телевизията. - Ще прибавим името Ви към нашия молитвен списък, но не отлагайте да дойдете на някое от събранията ни.”
Въпреки че Сара и аз прочетохме книгите й и редовно гледахме телевизионното предаване, аз отлагах и не отивах на събрание. „Къде сме били през целия си живот? - питаше Сара. - Тя е световноизвестна, а аз не бях чувала за нея преди.”
Както и много други баптисти, ние просто не разбирахме, че нещо може да става в Царството на Бог извън баптистката църква. Сега очите ни бяха отворени не само за другите служители, но и за дарбите на Духа и за изцерителната сила на Бог. Всичко това беше толкова ново и толкова различно, но все пак аз знаех, че то е библейско. Въпреки моето незнание за свръхестествените дарби на Бог, аз бях обучен да приемам Библията като Божието Слово. Когато започнахме да виждаме всички тези доказателства за силата на Святия Дух в Библията, доказателства, на които преди не сме обръщали внимание, сърцата ни станаха гладни не само за изцерение, но и да бъдем изпълнени със Святия Дух.
През февруари аз знаех, че времето напредва. Сара и децата също знаеха това. „Татко - каза Елизабет, - отиди в Калифорния, а пък ние ще останем вкъщи и ще се молим. Ние вярваме, че Бог ще те изцери ”
Погледнах към Сара Ан. Очите й бяха пълни със сълзи. Тя кимна и каза: „Вярвам, че Той ще те изцери.”
На 19 февруари, петък, аз взех самолет от Хюстън за Лос Анджелис. Мои стари приятели от Лос Анджелис ми дадоха колата си назаем и аз отседнах в един хотел в Санта Моника. Като полицай и баптист, аз исках да преценя г-ца Кулман, преди да отида на събранието в неделя.
Чух, че обикновено тя идвала със самолет от Питсбърг един ден преди събранието в Шрайн. Като използвах лобито си на полицай, бързо открих къде е отседнала. Скоро имах цялата информация, която ми беше необходима.
Рано на следващата сутрин аз бях в хотела й. Като полицай ми беше много лесно да се запозная с охраната и умело ги подпитах, за да получа информацията. Не след дълго те ми казаха по кое време обикновено пристига госпожица Кулман.
Седнах във фоайето и зачаках. След един час вратата се отвори и тя влезе, като изглеждаше точно както си я представях. Знаех, че бях нагъл, но й се изпречих на пътя, когато отиваше към асансьора. „Госпожице Кулман - казах, - аз съм полицейският капитан от Тексас.”
Тя се засмя и възкликна: „О, да! Вие сте дошли, за да бъдете изцерен.”
Ние побъбрихме малко и аз казах: „Госпожице Кулман, аз съм новороден вярващ в Исус Христос. Знам, че не трябва да бъда изцерен, за да бъда вярващ, защото аз вече съм вярващ. Но във вашите книги вие говорите за нещо, което аз желая толкова много, колкото и физическото изцерение.”
„Какво е то?” - каза тя, като внимателно ме гледаше в лицето.
„Искам да бъда изпълнен със Святия Дух." „О - усмихна се тя топло, - обещавам ви, че вие можете да го имате.”
„Е, аз съм доста болен, но все още съм достатъчно силен, за да вляза в залата и да изляза отпред. Чел съм книгите ви и знам програмата на събранията. Ще дойда по-рано сутринта, за да мога да си намеря хубаво място.” Започнах да се извинявам и се обърнах да си тръгна.
„Чакайте - каза тя. - Чувствам, че трябва да се покоря на Святия Дух относно вашия случай. Ще се срещнем тук сутринта и ще отидем заедно. Можете да карате колата си след нас.”
Аз се поколебах. „Госпожице Кулман, аз съм полицай от дълго време и много често съм използвал връзките си, но сега не искам да направя нищо, което може да попречи на изцерението ми. Просто ще отида и ще стоя отпред на линията заедно с другите.”
Госпожица Кулман повиши тон и очите й започнаха да искрят. „Сега позволете ми да ви кажа нещо - каза тя бавно. - Бог няма да ви изцери, защото сте добър или защото сте полицейски капитан. Той със сигурност няма да ви изцери заради начина, по който ще отидете на събранието.”
Нямаше нужда да казва нещо повече. На следващата сутрин аз я последвах от хотела й до Щрайн Аудиториум. Пристигнахме в 9.35. Въпреки че събранието нямаше да започне преди 13.00 часа пред залата вече чакаха няколко хиляди души.
Влязохме през входа на сцената и госпожица Кулман каза: „Сега можеш да се разхождаш наоколо, обаче когато ме видиш, че разговарям с разпоредителите, искам да бъдеш с мен.”
Съгласих се и започнах да се разкарвам из огромната зала. Стотици разпоредители, които бяха дошли отдалече и бяха пожертвали от свободното си време, носеха столове за хора, състоящ се от 500 души, подготвяха местата за инвалидните колички, настаняваха тези, които бяха пристигнали с наети автобуси и подготвяха залата за това, което щеше да се случи. Дори когато вървях из залата, усещах атмосферата на очакване Беше като електричество. Всички шепнеха тихо, като че ли Святият Дух бе вече дошъл. Колко различно беше от начина, по който се чувствах на събранията на нашата църква! Аз също усещах всичко това и като че ли изведнъж вече не бях полицай, не бях баптистки дякон от Юга. Бях просто един човек с рак и се нуждаех от чудо, за да живея. Ако въобще нещо трябваше да ми се случи, аз знаех, че именно тук е мястото, където то ще стане.
Един човек дойде при мен и ми се представи - Уолтър Бенет. Веднага се сетих кой беше той. Бях чел неговото свидетелство в „Бог може да го направи отново”. Неговата съпруга Ноурийн е била изцерена от една ужасна болест. Той ме заведе до вратата, където стоеше тя. Като я видях в толкова добро здраве и като си спомних, че е умирала, аз бях изпълнен с нова надежда и вяра. Прииска ми се да заплача.
Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите